jednovrstvý – RAAB EW Alkon

LOGO 1300x350 dodavatel komínů

NĚMECKÁ KVALITA PRO VÁŠ BEZPEČNÝ DOMOV Germany-Flag

Nerezový systém EW-Alkon
– speciálně určený pro rekonstrukce a dostavby.

Cenovou kalkulaci na Váš komín vám vypracujeme po zaslání podkladů na info@messy.cz (uveďte spotřebič (krb, krbová kamna, kotel …) a přiložte ideálně půdorys a řez objektem, či okótovanou skicu)

Jednoplášťový nerezový, patentovaný Alkon-System je zvláště vhodný pro instalaci v šachtě a pro připojení spotřebičů spalujících všechny druhy paliv. Rozsah certifikačních osvědčení umožňuje řešení pro všechny moderní zdroje tepla.

RAAB

Speciálně certifikovaný pro přetlakový odvod spalin od peletkových spotřebičů.

Při použití systému EW-Alkon v přetlakovém provedení je možno použít průměru komínu pouze 80 mm a současně výška vyústění nad střešní krytinou může být pouze 0,5 m. To výrazně sníží pracnost, náklady a zjednoduší technické řešení. Systém EW-Alkon DN 80 je možno bez frézování použít jako vložku pro klasické zděné komíny vnitřního rozměru 150 x 150 mm při připojování peletkového spotřebiče.

Systém EW-Alkon může být použit pro odvod spalinových plynů potrubím vedeným v šachtě (komínová vložka) a v kombinaci s vícevrstvým izolovaným systémem DW-Alkon i na fasádě. Systém EW-Alkon nabízí mnoho speciálních řešení pro inovativní konstruktéry, kteří chtějí navrhovat optimalizované a nadčasové vytápěcí systémy. Přitom nezáleží, zda jsou připojena krbová kamna, krbová vložka, kamna nebo kotel s výměníkem, peletková kamna nebo kotel, olejový spotřebič, ale i plynový kondenzační kotel. S EW-Alkon se můžete spolehnout na celoevropsky patentovaný systém se speciálním kónickým spojením a s více než 20-ti lety zkušeností koncernu Raab. Kónické spojení bez izolačního těsnění nabízí dlouhodobě stabilní, vysoce přetlakové spojení bez nutnosti dalšího příslušenství a údržby. To umožňuje eliminovat následné náklady. V konkrétní situaci instalace a použití systému EW-Alkon mohou být jednovrstvé prvky systému EW-Alkon kombinovány s třívrstvým izolovaným systémem DW-Alkon, jakož i s komponenty firmy Kutzner + Weber, která je součástí koncernu Raab. Jedná se o tlumiče hluku, speciální regulátory a omezovače tahu, jakož o odtahové ventilátory. Všechny komponenty jsou vždy přizpůsobeny pro použití se systémem EW-Alkon.

S jednovrstvým systémem EW-Alkon budete mít vždy ten správný odtahový systém, bez ohledu na to, jaké zdroje energie si vyberete.

Provedení

  • Nerezová ocel (1.4571 / 1.4404)
  • Nerezová ocel (1,4539 pro EW-Alkon WPG)
  • Tloušťka materiálu: 0,6 a 1,0 mm
  • Vnitřní průměr: 80 – 600 mm
  • WIG / laser tupý svařovaný spoj
  • Jednovrstvý – bez tepelné izolace
  • Ihned připraven k použití 

Cenovou kalkulaci na Váš komín vám vypracujeme po zaslání podkladů na info@messy.cz (uveďte spotřebič (krb, krbová kamna, kotel …) a přiložte ideálně půdorys a řez objektem, či okótovanou skicu)

RAAB EW ALKON

Výhody

   Bezpečnost provozu:
Kovový povrch a kónické těsnění s 60 mm dlouhým kuželem bez elastomerových těsnění.
   Rozsah použití:
EW-Alkon je vhodný pro odtah spalin od moderních zdroji tepla bez ohledu na typ palivy. Kondenzace nebo vysoká konstantní teplota, přetlak nebo negativní tlak, EW-Alkon zvládne všechno bez problémů
   Peletkové spotřebiče:
EW-Alkon svojí jedinečnou kombinací vlastností dovoluje připojení peletkových spotřebičů v přetlakovém provozu. Tj. dimenzí spalinové cesty odpovídající průměru spalinového hrdla spotřebiče.
   Inovativní:
Výrobky Raab s mnohaletou tradicí patří dlouhodobě mezi nejlepší na trhu. Mnoho patentů dokumentuje technické standardy společnosti Raab.
   Vysoce kvalitní materiály:
Nejlepší materiály od renomovaných dodavatelů a moderní způsoby výroby na nejkvalitnějších strojích, to je Německá kvalita.
   Certifikace: 
Certifikovaný komínový systém podle CE 0432-CPD-219914, certifikovaný systém výroby a řízení dle DIN EN ISO 9001 s další dobrovolné externí monitorování.
   Flexibilita:
Kromě rozsáhlého standardního programu, Raab nabízí speciální návrhy na základě přání zákazníka a stavební situace.