třívrstvý – RAAB DW Alkon

LOGO 1300x350 dodavatel komínů

NĚMECKÁ KVALITA PRO VÁŠ BEZPEČNÝ DOMOV  Germany-Flag

Nerezový tříplášťový komínový systém DW Alkon – inovativně všestranný přetlakový systém pro všechny druhy paliv spojovaný bez spon.

Cenovou kalkulaci na Váš komín vám vypracujeme po zaslání podkladů na info@messy.cz (uveďte spotřebič (krb, krbová kamna, kotel …) a přiložte ideálně půdorys a řez objektem, či okótovanou skicu)

Tříplášťový, patentovaný komínový systém RAAB DW-Alkon splňuje i ty nejnáročnější požadavky a umožňuje unikátní řešení pro všechny moderní zdroje tepla.

Štíhlý nepřerušovaný design bez spojovacích spon je oblíbená varianta řešení komínu jak pro architekty, tak pro mnoho moderních zákazníků. To je důvod, proč je systémový komín RAAB DW-Alkon často používán jako architektonický prvek a to jak uvnitř, tak vně stavby. 

Komín RAAB DW-Alkon nabízí v celoevropském měřítku patentovaný, kuželovitý raab dw alkonspojovací systém bez spon a těsnících kroužků. Technicky vyladěný systém po více než 20-ti letech zkušeností firmy Raab. Kovový povrch těsnění bez elastomeru a těsnicích kroužků je v provozních podmínkách bez opotřebení a údržby, což znamená, bez dalších navazujících nákladů. Mezi vrstvami vysoce kvalitní nerezové oceli je 30 mm silná biologicky bezpečná izolace, která umožňuje dosažení nízké povrchové teploty při zachování celkových kompaktních rozměrů. Malá povolená vzdálenost od hořlavých materiálů dovoluje montovat systém RAAB DW-Alkon i na dřevěné fasády. Přitom nezáleží, zda jsou připojena krbová kamna, krbová vložka, kamna nebo kotel s výměníkem, peletková kamna nebo kotel, olejový spotřebič, ale i plynový kondenzační kotel. S RAAB DW-Alkon se můžete spolehnout na celoevropsky patentovaný systém s více než 20-ti lety zkušeností koncernu Raab. Modulární systémová konstrukce je vhodná pro všechny konstrukční požadavky, přičemž systémová jednoduchost dovoluje sestavení svépomocí, nebo speciálně vyškolenými odborníky.

Provedení

 • Vnitřní průměr: 80 – 600 mm
 • Vnitřní trubka: – nerezová ocel (1.4571 / 1.4404)
  – Nerezová ocel (1,4539 pro DR-Alkon WPG)
 • Tloušťka materiálu 0,5 mm: Ø 80 – 600 mm volně rozšiřitelný
 • Tepelná izolace 30 mm
 • Vnější plášť: – nerezová ocel s vysokým leskem
  – Tloušťka materiálu 0,5 mm od Ø 0,6 mm 400 staticky podporující
 • WIG / laser tupý svařovaný spoj
 • Ihned připraven k použití 

Cenovou kalkulaci na Váš komín vám vypracujeme po zaslání podkladů na info@messy.cz (uveďte spotřebič (krb, krbová kamna, kotel …) a přiložte ideálně půdorys a řez objektem, či okótovanou skicu)

Výhody
Provozní bezpečnost:
Přetlakový, dokonale těsný spoj. Kovový povrch spoje s 60 mm dlouhým kuželem bez spon a elastomerového těsnění.
Inovativní:
Jednoduchost, vysoká funkčnost, nadstandardní spolehlivost, a to vše při jedinečném designu. Mnoho patentů dokumentuje vysoký standard Raab-Groups’s inovací.
Výkon:
Kondenzace nebo vysoká konstantní teplota, pozitivní nebo negativní tlak, RAAB DW-Alkon zvládne vše bez problémů.
Speciální použití:
Systém RAAB DW-Alkon je vhodný pro přetlakově řešené komíny pro peletkové spotřebiče, kdy umožňuje splnit současně požadavek na vhodnost pro pevná paliva, přetlakovost a odolnost proti vyhoření sazí, což umožňuje optimalizaci průměru komínu (většinou na průměr spalinového hrdla spotřebiče).
   Spolehlivost:
Klasické tříplášťové provedení komínu používané po mnoho let. Více než 20 let provozních zkušeností. Výrobky Raab s mnohaletou tradicí patří dlouhodobě mezi nejlepší na trhu. Mnoho patentů dokumentuje technické standardy společnosti Raab.
Rychlost:
Snadná instalace specializovanou firmou i svépomocí. Po montáži ihned připraven k použití.
Flexibilnost:
Modulárnost systému umožňuje řešení i za nestandardních provozních a montážních podmínek. Kromě rozsáhlého standardního programu, Raab nabízí speciální návrhy na základě přání zákazníka a stavební situace.
Rozsah použití:
RAAB DW je vhodný pro odtah spalin od moderních zdroji tepla bez ohledu na typ paliva. Certifikace pro teploty spalin do 600 ° C, pro atmosférické, podtlakové i přetlakové řešení do 200 Pa, pro suchý a mokrý provoz.
Vysoce kvalitní materiály:
Systémové použití nejlepších materiálů a moderních výrobních metod zajišťuje spolehlivé a trvalé řešení odvodu spalin.
Vysoká kvalita:
Certifikovaný systém dle CE 0432-CPD-219938, certifikovaný systém managementu jakosti dle ČSN EN ISO 9001 s dobrovolným doplňkovým systémem externího monitorování.
Vysoká tvůrčí svoboda:
Vedle architektonicky elegantního designu k dispozici také v různých úpravách povrchů za příplatek (leštěné, matné, lakované nebo měděné pozinkované).